Hooldus

 

Puidust lõikelaudade ja köögitarvikute hooldus:

Meie valmistatud lõikelauad ja köögitarvikud on töödeldud linaõliga- https://www.bauhof.ee/et/linaoli-eskaro-1l-505066 

Nii lõikelaudu kui ka teisi puidust köögitarvikuid tuleks peasta sooja seebiveega ning seejärel hoolikalt kuivatada.

Hoolduses on oluline regulaarne õlitamine, mis võiks olla vähemalt 1x kuus. Häda pärast sobib kodus leiduv rafineeritud, külmpressitud toiduõli, aga kõige parem on ehituspoodides müüdav Linaõli. Tavalised taimset päritolu toiduõlid rääsuvad ning selle tagajärjel puit kuivab ja tekivad praod. Lase lõikelaual rahulikult kuivada. Paarist tunnist piisab, kuid soovitatav on jätta õli imenduma ka üleöö. Kui õli on sisse tõmmanud, eemalda liigne õli pehme lapi või majapidamispaberiga.

Aastatega tekivad lõikelauale ikka kulumisjäljed ning täkked. Sellisel juhul tuleks lõikelauda enne õlitamist lihtsalt liivapaberiga lihvida.

Kuna puit elab veel pea 10 aastat peale seda, kui ta metsast tuuakse, siis puidust tooted n.ö mängivad temperatuuri ja õhuniiskuse muutumisega.

Lõikelauda tuleks hoida ja kuivada lasta püstises asendis, siis ei tõmba lõikelaud kaardu. Kui aga see on juhtunud, siis tuleks lõikelauad asetada laule nii, et kaar saaks vajuda - see võtab küll aega, aga toimib.

Puidust köögitarvikuid ja lõikelaudasi ei tohiks jätta ligunema vette, pesta nõudepesumasinas, jätta peale pesemist kuivatamata, hoida õues otsese niiskuse ja päikesekiirguse käes.

Mõrade ja pragude ennetamine - Lõikelaua mõranemise ära hoidmiseks tuleks lauda pärast iga kasutuskorda korralikult kuivatada. Samuti tuleks seda eemal hoida soojusallikatest, näiteks ahjust. Ka ei tohiks lasta lõikelaual vees liguneda, isegi mitte väikeses loigus. Samuti aitab pragunemist ennetada perioodiline lõikelaua õlitamine.

Ära pese lõikelauda nõudepesumasinas!

Puidust siltide hooldus:

Meie valmistatud sildid on töödeldud kahe erineva õliga:

 

Väga oluline on pinnaviimistluse regulaarne ülevaatamine ning vajadusel uuendamine just eelnevalt kasutatud vahendite soovitustele tuginedes.

Puidust silte soovitame hooldada 1-2 korda aastas.

  • Puidust sildid ei tohiks olla otsese päikese käes, kuna UV muudab põletatud teksti ajaga üha heledamaks.
  • Puidust sildid ei tohiks olla põhja pool ja otsese vihma käes, kuna puit vettib ja võib muutuda rohekaks, hallikaks.